Môj príbeh

O mne

Ahoj, som Zuzana!

fotograf jedla a food stylistka z Bratislavy. Špecializujem sa na fotenie jedla a food styling, fotenie reštaurácií a produktovú fotografiu ako aj na editoriály pre časopisy.

Ako fotograf jedla pracujem najmä na Slovensku, v Čechách a Rakúsku, ale prakticky som k dispozícii kdekoľvek. Ak ma nepotrebujete na mieste, pracujem s klientmi online na diaľku z môjho štúdia v Bratislave.

Produktový fotograf 0
Fotograf jedla 0
Editoriálny fotograf 0
Fotograf reštaurácií 0

Moja kariéra

Nebola som vždy fotografkou. Počas štúdia marketingového manažmentu som učila angličtinu a pracovala ako vizážistka. Popri diaľkovom štúdiu som navrhovala a šila oblečenie, vyrábala šperky a stala sa módnou návrhárkou pre slovenskú lokálnu značku. Potom som pracovala ako marketingová manažérka pre nadnárodnú IT spoločnosť, kedy som ukončila moje štúdium MBA. Neskôr som prešla do leteckej spoločnosti ako marketingová riaditeľka. Nakoniec som dosiahla svoj kariérny vrchol – stala som sa MAMOU – čo je ten najkrajší a najťažší džob na svete! Časom som však znovu cítila potrebu byť kreatívna, aby som bola šťastná a spokojná. A fotenie jedla ma napĺňa šťastím, prospieva mojej mysli a rozpaľuje moje srdce. Spája v sebe všetko, čo milujem – vášeň pre jedlo, kreativitu, moderné technológie a marketingové zručnosti. Jedlo a fotografiu skrátka zbožňujem!

Môj voľný čas

Môj voľný čas patrí mojej rodine, ale keď mám pár minút pre seba, nájdete ma na prechádzke v prírode, pri cvičení jogy alebo ako relaxujem vo vani. Rada sa stretávam s priateľmi pri večeri a celé hodiny sa s nimi rozprávam. Nikdy neodmietnem dobrý film, koncert vážnej hudby alebo divadelné predstavenie. A milujem učiť sa a skúšať nové veci. Zvyšok môjho času patrí zháňaniu surovín, tvorbe receptov, vareniu, pečeniu, foodstylingu a fotografovaniu. Mojou záľubou je editovanie fotiek v noci, keď všetci spia.

Moje jedlo

Mám rada jednoduché, čerstvé a zdravé jedlá s množstvom zeleniny, zdravých obilnín, nízkotučného mäsa a rýb a rôznych byliniek. Môj blog Kitchenlove.sk je práve o zdravom varení a pečení s moderným šmrncom. Takže ak ste zvedaví a chcete si uvariť alebo upiecť super jednoduché a zároveň výživné jedlo, pozrite si môj blog alebo Instagram. Rada sa tam s vami stretnem!

Kto som

Šťastná žena. Mama dvoch dievčat. Zberateľka priateľov. Estétka. Perfekcionistka. Tvorca systému. Zeleninová závisláčka. Kvetmi posadnutá. Milovníčka koláčov. Chodiaca do prírody. Plavkyňa. Tančiaca v kuchyni. Nočná sova. Talianska povaha. Empatická. Pracovitá. Zodpovedná. Vždy nápomocná. DOBRÝ človek. Milujúca ŽIVOT.

Moje ocenenia

2018 FOOD BLOGGER ROKA – s mojím predchádzajúcim food blogom VeganLady.sk som získala 6. miesto

 

 

 

 

2023 FOODELIA AWARDS – opakovane som bola vybraná do niekoľkých kolekcií v rámci Foodelia International Food Photography Awards

Od klientov

Referencie

Tvárová joga

"So Zuzkou sa mi na fotení spolupracovalo výborne. Prekvapila ma jej absolútne dokonalá príprava, ktorú som nezažila u žiadneho fotografa. Sama prišla s kreatívnymi návrhmi, čo by sme mohli nafotiť a ako. S priebehom fotenia a s finálnymi fotkami som bola absolútne spokojná a odporúčam ju všetkými desiatimi. Verím, že v budúcnosti znovu niečo pekné spolu nafotíme" 🙂

Zuzana Ondrisová - Zakladateľka Face Yoga Institute

PS: Digital & Sedita

"S fotografkou a foodstylistkou Zuzkou sme spolupracovali na krásnom projekte pre klienta Sedita. Od prvej komunikácie som vedela, že k projektu pristupuje zodpovedne, precízne a hľadá tie najlepšie riešenia. Hoci sme mali náročnú požiadavku, pripraviť z oblátok Sedita reálnu tortu, Zuzka to povýšila na úplne iný level, a tak vznikla nádherná trojposchodová torta, ktorá sa stala key vizuálom celej kampane. Oceňujem najmä jej ústretovosť, pracovnú flexibilitu a priateľskú komunikáciu, vďaka ktorej sa s ňou veľmi dobre spolupracovalo počas príprav aj pri fotoprodukcii. Finálny výsledok, či už statických vizuálov, alebo stopmotion videa, hovorí za všetko."

Monika Gašparovská - Digital Marketing Consultant