Objavte moje

Služby

Spoznajte moje

Služby

Ako fotograf jedla, produktový fotograf a food stylistka vám ponúkam kompletné fotografické služby v oblasti fotenia jedla od vytvorenia receptov a prípravy jedál cez food styling a fotografovanie jedla až po postprodukciu a grafický dizajn. Na základe vašich potrieb vám môžem poskytnúť svoj balík kompletných služieb alebo len jednu službu. Pre podrobnosti o spolupráci a otázky týkajúce sa cien ma prosím kontaktujte.

Kontakt

AHOJ, SOM ZUZANA!

food fotograf a food stylistka z Bratislavy. Medzi moje služby v oblasti fotografovania jedla patrí fotenie jedla a tvorba receptov, produktová fotografia, fotografovanie reštaurácií a editoriály jedla pre časopisy.

Kontaktujte ma a spolu vytvoríme niečo výnimočné!

Tvorba receptov 0
Styling jedla 0
Fotenie jedla 0
Editovanie fotiek 0

Tvorba
receptov

Pomôžem vám uviesť vašu značku na trh tým, že pre váš výrobok vymyslím recept na mieru. Vytvorím spojenie chutí a vôní a predstavím ho tak, aby vaši zákazníci neodolali ochutnať ho. Moje recepty sú jasné, stručné a ľahko sa podľa nich postupuje. Obsahujú podrobný postup prípravy, zoznam ingrediencií, časy varenia a prípadné varianty. Príklady takýchto receptov nájdete na mojom blogu KitchenLove.sk.

Styling
jedla

Pri stylingu jedla premýšľam najprv o nálade a pocite, ktoré chcem dosiahnuť a potom o príbehu, ktorý chcem vyrozprávať. Na základe toho sa rozhodujem pre rekvizity, kompozíciu, farby, textúry, vrstvy atď. Svetlo využívam kreatívne ako na zadefinovanie celkovej nálady fotografie tak na zvýraznenie hlavného hrdinu – jedla či produktu. Často využívam poznatky o teórii farieb a kompozície, aby bol foodstyling pre mojich klientov bezchybný.

Fotenie
jedla

Väčšinu času fotím s fotoaparátom pripojeným k počítaču pomocou kábla. Takto si moji klienti môžu pozrieť fotografie na veľkej obrazovke priamo počas fotografovania. Takzvaný tethering umožňuje rýchlejšie nafotenie dokonalého záberu, pretože môžem hneď zistiť problémy so zaostrením, osvetlením alebo kompozíciou. Okrem toho môžem robiť všetky potrebné úpravy a dokonca editovať fotky počas fotenia.

Editovanie
fotografií

Počas celého tvorivého procesu, ako aj pri postprodukcii, venujem pozornosť každému detailu. To zahŕňa úpravu, retušovanie a farebnú gradáciu fotiek v kreatívnych SW programoch, ako sú Capture One, Lightroom Classic a Photoshop. Pracujem aj s rôznymi softvérmi na tvorbu stop motion a reels videí, editoriálov alebo cinemagrafov. Ak si to projekt alebo klient žiada, využívam aj pomoc umelej inteligencie na dotvorenie našich kreatívnych vízií.

Krátke
video reels

Viem vytvoriť krátke videá, ktoré sa sa môžu použiť ako súčasť marketingovej kampane na vašich platformách sociálnych médií. Tieto videá sa vytvárajú počas fotenia ako doplnok k fotografickému balíku. Natáčanie môže zahŕňať zábery zo zákulisia, propagáciu produktov, predstavenie šéfkuchára reštaurácie alebo majiteľa spoločnosti a iné.

Stop Motion
& Gify

Chcete oživiť svoje produkty? Alebo vidieť, ako vaše jedlo mizne z taniera? Potom sú tieto krátke kreatívne videá nazývané stopmotions vytvorené z mnohých fotografií tou správnou voľbou. GIFy sú oveľa kratšie, zvyčajne bez príbehu, ale tiež sú zaujímavou alternatívou k fotografii.

Propagačné
materiály

Viem pre vás vytvoriť propagačné materiály o vašich výrobkoch, značke alebo vašej reštaurácii s použitím identity vašej značky. Ak potrebujete nové letné menu alebo informačnú brožúru na uvedenie nového výrobku na trh, spojím krásne fotografie so zaujímavým fontom, kreatívnym textom a vašim logom a vytvorím pre vás marketingové materiály na mieru.

Poradenstvo & sociálne médiá

Môžem vám pomôcť naplánovať a navrhnúť efektívnu marketingovú kampaň, ktorá zvýši vašu prítomnosť v sociálnych médiách, povedomie o značke a návštevnosť vašich webových stránok. Poradím vám relevantné sociálne médiá pre vašu značku, vašu cieľovú skupinu, ako často a kedy zverejňovať príspevky, aký obsah a hashtagy vám prinesú viac sledovateľov, atď.

Komplexné food projekty

Viete, že potrebujete profesionálne fotografie, aby sa vášmu podnikaniu darilo, ale nemáte žiadne kreatívne nápady a neviete, kde začať? Nemusíte sa obávať. Pomôžem vám vytvoriť komplexný fotografický projekt vrátane kreatívneho konceptu, výroby fotografií, propagačných materiálov a kampane v sociálnych médiách. Všetko, čo potrebujete, aby vaša značka vynikla medzi ostatnými.

Pozadia &
rekvizity

Mám rozsiahlu zbierku rekvizít a doplnkov od vintage až po moderný štýl, ktorá pokryje potreby mojich klientov. Rada používam prírodné materiály, drevené dosky, ručne vyrobenú keramiku, ľanové obrusy a čerstvé kvety na vytvorenie autentickej nálady. V prípade potreby alebo na základe požiadaviek klienta rada zabezpečím ďalšie rekvizity alebo doplnky pre konkrétny projekt.

Profesionálne vybavenie

Moje služby fotografovania jedla zahŕňajú profesionálne fotografické vybavenie: Bezzrkladlový fotoaparát Canon EOS, profesionálne objektívy Canon RF, filtre Hoya, stojany a statívy Manfrotto, C-statív, svetlá Godox s parabolickým softboxom, rôzne reflektory a difúzory, gripy atď. V prípade potreby si zabezpečím aj ďalšie fotografické vybavenie na základe špecifikácie projektu.

Štúdio & Lokalita
& Na diaľku

Pracujem vo svojom domácom štúdiu a používam prirodzené aj kontinuálne štúdiové LED svetlá. Často fotografujem v reštauráciách, kaviarňach, baroch, hoteloch alebo workshopoch s mojím profesionálnym foto vybavením. Som prakticky dostupná kdekoľvek, pretože môžem pracovať na diaľku zo svojho štúdia s klientmi pripojenými online počas fotenia projektu.